Zateplování střech zvětšuje obytné prostory domů i na dvojnásobek

Česko zatepluje střechy. Nejde jen o to, dosáhnout snížení nákladů. Stále má řada domů nevyužívané, či pouze částečně využívané podkroví. Přitom cena nových nemovitostí roste a i cena bytů je extrémně vysoká. Nejlevnějším řešením, jak třeba dům zobytnit pro dvě rodiny, je revitalizace podkroví na obytné. Zateplování střech se rozhodne vyplatí.

Zateplování střech přináší celou řadu benefitů

Získáváme nový obytný prostor za poměrně nízké náklady. Podkroví se stává celoročně obyvatelným. Můžeme jej využívat pro rodinné bydlení, ale třeba i pronajímat a udělat z něj náš zdroj příjmů. Výrazně se snižují energetické náklady domu – ať již jde o topení, nebo o klimatizaci. Samozřejmě musíme počítat i s tím, že pokud jsme doposud podkroví neobývali a netopili v něm, nyní začneme, takže náklady na topení současně porostou. Pokud však rozšiřujeme obytnou plochu, určitě k tomu máme svůj důvod.

Podkroví se tradičně využívá pro dětské pokojíky a pro ložnice

Pokud není zatepleno, je právě pro tyto obytné místnosti nejméně vhodné. Zateplování střech však umožňuje začít podkroví využívat bez kompromisů. Přestože v létě kvalitní zateplení zajistí snížení teploty v podkroví, zvažte, jestli si do podkroví přece jen nenainstalujete klimatizaci. V nejteplejších dnech je skvělým pomocníkem. Navíc chytré moderní klimatizace fungují jako tepelné čerpadlo a v zimě si s nimi i zatopíte.

Zateplení musí být provedeno správně

Na zateplení podkroví si najměte specialisty. Obvykle tyto práce nabízí pokrývačské firmy. U zateplení je nutné dodržet správný technologický postup pro konkrétní typ zateplení, aby nevznikaly tepelné mosty u trámů, kolem střešních oken i v dalších místech. Amatérské práce se vymstí.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně izolace střech nás neváhejte nezávazně kontaktovat.