Na pokrývačské práce si najděte skutečné profíky

Nová střecha není malou investicí. O tom, kolik nás bude skutečně stát, nerozhoduje pouze to, nakolik se nám podaří „stáhnout“ pořizovací náklady materiálu spolu s prací při její realizaci. Záleží též na tom, jak se nám následně prodraží její opravy a různé dodělávky, pokud nebudeme mít šťastnou ruku při volbě firmy na pokrývačské práce.

Profi střecha potřebuje profi pokrývače

Pokrývačské práce jsou dnes velice sofistikované. Různé krytiny si žádají znát odlišné technologie. Často se setkáte s tím, že vám pokrývač či firma, se kterou konzultujete vaši střechu, vnucuje pouze jeden typ střechy. Mnohdy to bývá proto, že s jinými nemá dostatečné zkušenosti. Pokud již nejste rozhodnuti pro určitý typ krytiny, volte firmu, která zvládá vše – betonovou i pálenou tašku, plech i eternit.

Každý dům si žádá své

Hledejte specialisty podle toho, jestli vás čeká šikmá, nebo plochá střecha. Jiný přístup při výběru volte, jestliže děláte střechu novou, rekonstruujete běžný dům, nebo měníte střechu na historickém domě ev. chalupě a chcete či musíte dostát povinnosti ponechat domu tradiční ráz. To pak oceníte i takové specialisty, kteří si třeba poradí s dřevěným šindelem.

Pokrývačské práce all in one

Dobrá pokrývačská firma zvládá udělat střechu skutečně na klíč. Od nových krovů či jejich opravy (včetně zajištění proti biotickým škůdcům) až po pokládku. Musí být schopná spočítat možné statické zatížení na starých krovech, či k tomu mít po ruce odborníka, vyřešit hydroizolaci střechy, její zateplení, položit krytinu, vyřešit klempířské prvky, ale třeba se postarat i o takové související práce, jako je oprava vrchní části komínu apod. Samozřejmostí by měla být též instalace střešních oken. U takto připravené firmy práce doslova odsýpají, nečekáte na subdodavatele a celá realizace střechy se tak zrychluje i zlevňuje.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně izolace střech nás neváhejte nezávazně kontaktovat.