Nepodceňujte izolaci střechy

Střecha je jednoduše základem každého objektu. Chrání interiér před spádovou vodou, vlhkostí, větrem, vyrovnává výkyvy teplot. Dobře řešená střecha zvyšuje životnost celého objektu. Životnost a pevnost střechy pak zásadně ovlivňuje její izolace nebo zateplení. Moderní materiály a postupy dokážou zhodnotit i starší budovy a výrazně zlepší úroveň užívání. Předejdou nákladným investicím a ušetří i náklady na vytápění.

Neplýtvejte energií

Izolace je nutným základem. Dříve realizované projekty často využívaly omezenou nabídku stavebních materiálů. Stavělo se jinak, používané izolace i pracovní postup nejsou s odstupem let zdaleka dostačující. Na pevnosti a kvalitě střechy se samozřejmě podílí i přirozené stárnutí. Při současných cenách za energie se tak zbytečně řada domů vyrovnává s příliš vysokými náklady za vytápění. Nedostatečná izolace vede k únikům až 25% tepla. Špatně vedená izolace se navíc projeví i v létě. Střecha se rychle prohřívá a přiléhající interiéry nevětrají. V podkrovních prostorech je v létě nedýchatelné horko a v zimě o poznání chladněji. Zcela zbytečně.

Pohodlnější a zdravější prostředí

Ze zkušenosti si určitě vybavíte nevzhledné mokré skvrny, které se šíří od rohů dál do interiéru. Srážející se vlhkost zprvu nenápadně prostupuje zdivem, později může vést k zabydlení a rozšíření hub a plísní. Nápravy poškozených částí jsou během na dlouhou trať, a ne vždy se vám podaří nevzhledná místa zapravit trvale.

Plísně a houby nejen poškozují pevnost zdiva a kazí vzhled. Působí negativně i na zdraví. Projevům a šíření kazů můžete přitom jednoduše předejít. Kvalitní izolace podporuje přirozené proudění vzduchu. Odvádí nežádoucí vlhkost ven, zároveň brání pronikání vody zvenčí.

Nechte si poradit a pozvěte si odbornou firmu, která nezávazně zhodnotí stav vaší střechy i stávající izolace. Zateplení nebo nová izolace se okamžitě odrazí úsporou za vytápění a zlepší vnitřní klima interiéru po celý rok. Nebojte se náročného projektu, firma Střechy Tomi zajistí veškeré materiály i práci a realizuje úpravy v přesně stanoveném rozsahu i čase.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně izolace střech nás neváhejte nezávazně kontaktovat.