Izolace střechy šetří energie

Ceny energií jsou na svých maximech a určitě hledáte možnosti, jak snížit celkovou spotřebu i jak se připravit na zimu. Bez topení se v daném podnebním pásmu neobejdeme, přesto se nabízí poměrně jednoduché a opravdu účinné řešení.

Nechoďte doma v kožichu

Mírně snížit teplotu ve vytápěných místnostech nemusí být jen populistickou radou. Na mírně chladnější podmínky je možné si zvyknout a možná jsou v některých případech i zdravější. Nicméně je nesmysl se již nyní bát zimy a připravovat si na nošení uvnitř tlustý kožich. To, co opravdu ušetří vaši peněženku a zároveň vám vrátí hodnotu vytápění na komfortní stupně je – zateplení a izolace střechy.

Nevyhazujte peníze za energie oknem

Střechou uniká až 30 % energie! Zejména u starších objektů, kdy buď nebyly dostupné materiály nebo se práce prováděly svépomocí, je stav izolačních vrstev naprosto nedostačující. Výsledkem jsou tepelné skoky, kdy se prostor pod střechou v létě neúnosně přehřívá a v zimě decimuje rodinný rozpočet. Izolaci střechy je možné provést relativně v jakékoliv fázi. Aplikace a různé izolační prostředky jsou vhodné pro zateplení stávající starších střechy, ideální je samozřejmě provést izolaci současně s rekonstrukcí nebo výměnou střechy. Nechte si doporučit vhodný způsob izolace střechy třeba od firmy Střechy Tomi. S letitou praxí mohou přiblížit nejen reálný stav vaší střechy, ale najít i optimální řešení. Izolace střechy vám pomůže překlenout náročnou zimu a ušetří až 30 % nákladů na vytápění. To v současných cenách energií dost možná znamená, že se investice vrátí v již velmi krátké době a vrátí se s garancí.

V případě jakýchkoliv dotazù ohledně izolace střech nás neváhejte nezávazně kontaktovat.