Historické budovy se musí rekonstruovat s citem

Původní budovy dodávají okolí originální podobu. Klasické styly připomínají řemeslnou zručnost našich předků a oživují svou originalitou. Samozřejmě každý objekt vyžaduje pravidelnou údržbu a dříve použité materiály mohou časem ztrácet na pevnosti nebo obecně nevyhovují současným standardům pro bydlení nebo užívání prostor.

Dodržení nutných podmínek

Rekonstrukce historických objektů klade poměrně vysoké nároky na zpracování projektu a jsou investicí, která musí zohlednit nejen výměnu a opravy stavebních prvků, ale mnohdy musí hledat složitější řešení. K úpravám se musí vyjádřit památkový ústav a jeho doporučením je nutné se řídit. I malá rekonstrukce nesmí změnit celkový styl budovy ani zasadit do původního plánu nepatřičné prvky.

Oprava, která zvýší úroveň užívání interiéru

I s přihlédnutím na častá omezení je však možné rekonstrukce provést citlivě a tak, aby se zachoval původní vzhled a styl objektu a zároveň zlepšila úroveň. Nově řešená střecha z pohledu nebude působit rušivě, přesto může využívat moderní materiály, které mají vyšší životnost a odolnost. Stejně tak je možné včlenit izolaci, ta pak účinně zabrání únikům tepla, zlepší klima v místnostech po celý rok. V zimě pomůže snížit náklady na vytápění a v létě prodlouží příjemný chlad a stín.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně rekonstrukcí historických budov nás neváhejte nezávazně kontaktovat.